Атлетик Билбао срази Реал Сосиедад с 4:0, за да запише най-голямата си победа в дербито след повече от 62 години.

През октомври 1959-а червено-белите отнесоха големия си местен съперник със същия резултат, а сега треньорът Марселиньо влезе завинаги в историята на отбора.

Забележителното е, че всичките голове паднаха в последната четвърт от сблъсъка, когато гостите от Сан Себастиан тотално се сринаха.

Дани Вивиан откри в 68-ата минута, а след това последваха голове от Ойхан Сансет (72), Иняки Уилямс (80) и Икер Муниаин (89), за да стане разгромът пълен.

Така Атлетик вече има 37 точки на 8-ото място, като спечели 3 от последните си 4 мача. В същото време Сосиедад е 7-и, само с точка повече, като серията на тима от 5 поредни двубоя без поражение в шампионата бе прекъсната. Освен това отборът няма успех при гостуване в Ла Лига от 7 ноември миналата година, когато спечели с 2:0 визитата си на Осасуна.